انجمن‌های پرسش و پاسخ

سوال‌تون رو جستجو کنید، جواب سوالاتون پيدا کنيد.
اگر پیدا نکردید، بپرسید! و درخواست پاسخ بدید
دوستان‌تون جواب می‌دن

خانه انجمن‌ها دین و مذهب صلح و دوستی

 • صلح و دوستی

   محمدنبی بندار بروزرسانی شده 6 ماه, 3 هفته قبل 2 اعضا · 3 نوشته‌ها
 • ماری

  عضو
  23 اردیبهشت 1400 در 00:23

  سلام

  ببخشید نمی‌دونم می‌تونم این سوال رو اینجا بپرسم یا نه، می‌نویسم و گفتگو رو راه میندازم، اگر خواستید جواب بدین اگر هم خواستید پاکس می‌کنید دیگ

  من می‌خوام بدونم ما چرا با اسرائیل می‌جنگیم؟ چرا ما باید این همه هزینه کنیم؟ صلح و دوستی بهتر از این همه نفرت داشتن و دشمنی نیست؟

 • محمدنبی بندار

  مدیر کل
  27 اردیبهشت 1400 در 12:25

  علیک سلام

  نه بابا چه اشکالی داره، فوقش می‌گیم نمی‌دونیم 😁😂

  این مساله ریشه‌های تاریخی بسیار زیادی داره و چیزی نیست که امروز و دیروز یا به واسطه انقلاب اسلامی و در این چند سال اخیر به وجود اومده باشه و اصلا مساله‌ای نیست که ما شروعش کرده باشیم.

  بازگشت این قضیه به شاید قرن‌ها قبل از اسلام و به نظر برخی محققان حتی به قبل از تورات بازمی‌گردد، از زمانی که این باور در قوم بنی اسرائیل بوجود آمد که قوم برگزیده هستند و دیگر اقوام باید برده‌ی آنها باشند. از این بالاتر باور انسان‌خدا انگاری هست که این قوم دارند. مثلا به این گزاره‌های کابالایی در عرفان یهودی توجه بفرمایید:

  یهودی خدای زنده‌ای است در کالبد انسان و یهودی الوهیت جهان است (فرج نژاد، 1388: 122-121). سیر صعودی عارف در رسیدن به مقام خدایی در جملات برخی از خاخام‌ها این‌گونه آمده است: «خاخام جوکانان: تمام خاخام‌ها خدا خواهند شد و به آنها جواها خواهند گفت (گروه تحقیقات علمی، 1369: 19). خاخام آبوهو: … ساحری بسیار خطرناک است. می‌تواند ساحری بر خدا سایه افکند. برخلاف آن حاخام کانینا از انجام آن ابا نکرد. این برای آن بود که از خدا خیلی برتر و والاتر بود» (همان: 19)

  منبع: http://jscenter.ir/

  این تفکر خودبرتر بینی و تملک بر کل جهان به طور طبیعی به صورت دخالت در امور داخلی کشورها و دیگر امور سیاسی برای به دست آوردن بیشترین نفع از دیگر مردمان بروز می‌کرده است. اما از یک دوره‌ای به بعد عده‌ای از یهودیان که به اسم صهیونیست می‌شناسیم تصمیم گرفتند این باورها را در عرصه جغرافیایی نیز پیاده‌سازی کنند. یعنی یک منطقه بسیار راهبردی را انتخاب کردند و بنیان کشوری را در آن نهادند تا آرام آرام این منطقه را گسترش دهند و گام به گام به رویای حکومت فکری و فیزیکی بر جهان جامه‌ی تحقق بپوشند. این نظر را می‌توانید در بررسی گستره‌ی اسرائیل از ابتدا تاکنون در نقشه‌ها ببینید و غیر از این سال ٢٠٠٦ زماني كه با شروع جنگ ۳۳ روزه (معروف به حرب تموز) توسط اسرائیل بمب‌هاي آنها بر سر مردم بيروت فرود مي‌آمد، كاندوليزا رايس وزير امور خارجه وقت آمريكا با اعتماد به نفس كامل ضمن دفاع از این اقدام تل آویو گفت: این درد زايمان خاورميانه جديد است! و در این طرح برنامه‌ی اصلی گسترش اسرائیل به سطح بزرگ‌ترین کشور خاورمیانه بود.

  با همین چند نکته‌ی کوتاه متوجه می‌شویم که:

  1️⃣ اولا. این قوم و به خصوص شاخه صهیون آن هیچ‌گاه به دنبال آرامش نیستند و مدام دنبال این هستند که استیلای خودشان به تمام جهان دیکته کنند. حالا از هر راهی که بتوانند.

  2️⃣ دوما. ما هیچ‌گاه جنگی علیه اسرائیل راه نیانداخته‌ایم بلکه کاری که ما ایرانی‌ها می‌کنیم این است که با شناخت از دشمن کاری می‌کنیم که بیشترین اطمینان را از امنیت خود داشته باشیم. چرا که اگر حتی یک روز این دشمن که می‌خواهد ما را از همه جهت به بردگی بکشد، آزاد باشد تمام تلاش خود را برای تحقق این امر در کشور ما خواهد کرد. ( به عنوان نمونه همین جنگ ۳۳ روزه که در اصل به قصد ایران و تغییر نقشه کل خاورمیانه آغاز شد ولی با تدبیر ایران و نیروهای حزب الله ناموفق شد)

  این بحث خیلی مفصل است و من سعی کردم بسیار خلاصه کنم و امیدوارم که تا حدی توانسته باشم پاسخ شما را بدهم.

  🌷

 • محمدنبی بندار

  مدیر کل
  27 اردیبهشت 1400 در 12:26

  راستی ببخشید که این همه دیر جواب دادم

برای پاسخ دادن به سیستم وارد شوید.

نوشته اصلی
0 از 0 پست‌ها ژوئن ۲۰۱۸
حالا