تلفظ ed در افعال باقاعده چگونه است؟

محمدنبی بندار · 16 بهمن 1399

هنگامی که می‌خواهیم یک فعل باقاعده را به صورت گذشته یا past participle به کار ببریم، تلفظ ed به چه صورت خواهد بود؟

زمان تخمینی: کمتر از ۱۰ دقیقه

خیلی از زبان‌آموزان هنگامی می‌خواهند قسمت سوم یا زمان گذشته‌‌ی فعل‌هایی که باقاعده هستند را استفاده کنند دچار مشکل می‌شوند. چرا که هنگام تلفظ این حالت افعال نمی‌دانند ed را چگونه تلفظ کنند، t یا d یا خود ed ؟

با یادگرفتن اینکه چطور ed را تلفظ کنیم خیلی زیباتر صحبت کنید. یادگیری بیان ed در افعال باقاعده انگلیسی بسیار مهم و البته راحت است. چون بیشتر افعال انگلیسی با قاعده هستند و در حالت گذشته و قسمت سوم ed می‌گیرند. و البته در هر کدام به صورتی خاص تلفظ می‌شود.

همه‌ی ما به خاطر شنیدن در فایل‌های صوتی، فیلم‌ها و… می‌دانیم که در همه جا ed به یک شکل بیان نمی‌شود. گاهی d ، گاهی t و گاهی هم ed تلفظ می‌شود. اما نمی‌دانیم کی و کجا، کدام را استفاده کنیم.

در این آموزش ما می‌آموزیم که چطور به درک یک نکته آموزشی ساده چطور این مشکل را حل کنیم و همیشه به راحتی و به درستی سخن بگوییم.

ما ابتدا طرح بحث خواهیم داشت. سپس نکته‌ای کلیدی درباره‌ی انواع صداها در زبان انگلیسی را کار می‌کنیم. و دسته‌بندی انواع آنها را در زبان انگلیسی خواهیم آموخت. سپس با استفاده از این نکته، مشکل تلفظی ed را با استفاده از مثال‌های متنوع حل خواهیم کرد. در انتها نیز از شما می‌خواهم که برای درک بهتر این آموزش خودتان دست به کار شوید و مثال‌های بیشتر بیابید.

مدرس دوره

محمدنبی بندار
محمدنبی بندار

دانشجوی رشته‌ی زبان انگلیسی ویژه مطالعات اسلامی که واقعا به زمینه‌های مطالعاتی موفقیت، زبان‌های خارجی و اسلام و ادیان علاقه‌ی زیادی دارد.

فقط ثبت‌نام در سایت

ثبت نام کنید!

سوالی از زبان انگلیسی دارید؟

اینجا بپرسید: انجمن زبان انگلیسی صالحانه

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+4 ثبت‌نام شده

اطلاعات دوره

زمان تخمینی: کمتر از ۱۰ دقیقه